Утрински Весник
Спорт

Никола Ристески го напушти Вардар и потпиша за Силекс

Никола Ристески го напушти Вардар и потпиша за Силекс

Македонскиот прволигаш Силекс успеа да го ангажира досегашниот фудбалер на Вардар, Никола Ристески. Тој е четвртото засилување за тимот на Горазд Михајлов, каде претходно пристигнаа и Халил Мухаремовиќ, Марко Ѓорѓиевски и Хамза Рамани.

dobivaj vesti na viber

Со ова продолжи „егзодусот“ на фудбалери од најтрофејниот македонски клуб Вардар кој очигледно дека има проблеми од финансиска природа.

Никола Ристески во кариерата беше член на Ренова, Работнички, Борец, Кит-Го и на Еуромилк, а потекнува од младинската школа на Вардар.

Можете да прочитате

Шефот на Ла лига: Мбапе и Халанд може да дојдат во Реал, но не и во Барса

Клоп за трошењето на Челси: Не кажувам ништо без адвокат!

Меси одговори дали ќе игра на следниот Мундијал