Утрински Весник
Македонија

Размениле боксови на улица: Скопјанец претепан од две лица поради недоразбирање во сообраќајот

Policija Navecer.jpg

Вчера во СВР Скопје, С.Ј.(43) од с.Волково, скопско, пријавил дека на 01.07.2024 околу 20.30 часот во близина на железничката пруга во с.Волково, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава

Педофил избеган од „Идризово“ уапсен во Скопје