Утрински Весник
Македонија

Пожар зафатил штала – изгореле две грла добиток, сточна храна, млин и други предмети

Pozar 1.webp.webp

На 04.07.2024 во 12.00 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека во с.Горобинци, светиниколско, настанал пожар на сува трева, а од пожарот била зафатена штала во сопственост на Д.Ц.(32) од с.Горобинци. Повредени лица нема.

Во пожарот покрај шталата изгореле две грла добиток, сточна храна, млин и други предмети.

Пожар зафатил штала – изгореле две грла добиток, сточна храна, млин и други предмети

Можете да прочитате

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)

Мицкоски на НАТО самитот беше маргиналец, пропуштена шанса да се зајакне позицијата на државатав

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО