Утрински Весник
Спорт

Раперот Мурињо главна ѕвезда во спотот на Строзми

Раперот Мурињо главна ѕвезда во спотот на Строзми

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо се појави во спотот на британскиот рапер Стормзи наречен „Mel Made Me Do It“. Целото видео на раперот трае 10 минути, но Жозе го украде шоуто со своите триесет секунди.

dobivaj vesti na viber

Португалецот е во кадар додека во позадина се слуша неговата позната реченица – „Mel Made Me Do It“, односно „Преферирам да не зборувам, ако зборувам сум во голема неволја“.

Тој ја изговори оваа сега позната фраза по поразот на Челзи од Астон Вила. Клубот од Бирмингем победи со 1:0, а црвени картони добија Вилијан, Рамиреш и Мурињо. На Челзи му беше поништен еден гол, а јасно е зошто „Специјалниот“ тогаш му се налутил на судијата.

 

Можете да прочитате

ПСЖ во јануари ќе му плати 30 милиони евра на Интер за Шкриниар

Милевски: Без разлика на се, мислам дека сме на вистинскиот пат

„Аѕурите“ одат на Ф4 во Лигата на нации