Утрински Весник
Магазин

Рајан Џонсон се надева дека наскоро ќе се снима „Нож во грб 3“

Рајан Џонсон се надева дека наскоро ќе се снима „Нож во грб 3“

Рајан Џонсон, сценограф и режисер на крими-драмата Knives Out („Нож во грб“) се надева дека третото продолжение ќе се снима што е можно побрзо.

dobivaj vesti na viber

Продуцентот Рем Бергман соработуваше со режисерот на двата филма од серијалот мистерија за убиство и посочи дека трет филм е приоритет, но дека тоа ќе биде тежок предизвик.

Во интервју за „Комик-бук.ком“ Бергман изјави: „Првиот филм, Рајан со години ја имаше идејата во главата, но дури во јануари почна да го пишува и до крајот на октомври го снимавме, што е супер брзо.“

„Што се однесува до вториот филм, тој навистина немаше идеја. Едноставно престана да размислува и потоа – од моментот кога почна да го пишува – девет месеци подоцна, една година подоцна, снимавме.“

„Значи, добрата работа е што тој е многу мотивиран да го направи следниот што е можно побрзо. Ќе видиме колку е брз, но ова ќе биде поголем предизвик. Ќе видиме колку време ќе потрае.“

Рајан Џонсон призна дека допрва треба да започне да го пишува сценариото за третиот филм, треба да разработи и заплет и опкружување за детективот Беноа Блан, ликот што го глуми Даниел Крег, да го расчисти својот следен случај.

48-годишниот режисер рече: „Сè уште не сум почнал да го пишувам третото продолжение.“

„Морам да откријам која е следната мистерија на Беноа Блан, како се вика, каде е поставена. Значи, имам многу работа. Не сакам да си дадам себеси краен рок, затоа што дефинитивно нема да го испочитувам.“

Можете да прочитате

Памела Андерсон има нова емисија за приготвувење храна од растително потекло

Адвокатите на Алек Болдвин бараат да се дисквалификува специјалниот обвинител за случајот Rust

Не се обидувам да го сопрам времето: Сара Џесика Паркер за стареењето