Утрински Весник
Македонија

Пукање во Маџари – разбојник ограбил обложувалница

Починат маж пронајден во куќа во село Кучково

Во потера по разбојник кој претпладнево ограбил обложувалница во Маџари, полицајци како предупредување испукале во воздух со службеното оружје, потврдуваат од МВР.

dobivaj vesti na viber

Разбојникот имал оружје при грабежот, а полицијата била известена бргу и успеала да го лоцира. При бегството биле испукани истрели во воздух, по што полицијата успеала да го уапси.

Во тек е увид, местото на грабежот на главната улица е оградено со полициски ленти, а МВР најави повеќе детали во текот на денот.

Можете да прочитате

Приведен 18-годишник од Битола, кај кого е пронајден кокаин

(Видео) Османи и Агелер со заедничко видео-порака ја честитаа првата годишнина од Стратешкиот дијалог

ИПА Вело викенд „на точак, Охрид и Струга да видам“