Утрински Весник
Македонија

Приведено лице од Батинци, превезувало огревно дрво без документација

Приведено лице од Батинци, превезувало огревно дрво без документација

Вчера вечер околу 20.30 часот во село Батинци, скопско, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода 24-годишниот М.Џ. од село Батинци. Тој бил затекнат како со товарно возило „там“ врши транспорт на огревно дрво без документација, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Возилото и дрвата биле одземени за понатамошна постапка, а лицето било приведено во полициска станица, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран