Утрински Весник
Македонија

Приведени разбојници во Скопје, следува кривична пријава

Приведени двајца разбојници во кумановско, следува соодветна пријава

На 04.10.2022 во 17.20 часот на бул.„Никола Карев“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени се од слобода Н.Љ.(27) и М.Љ.(29), двајцата од Скопје, постапувајќи по пријава според која непосредно пред тоа, на подрачјето на Кисела Вода, сториле кривично дело „разбојништво“, при што од едно лице одзеле мобилен телефон.

dobivaj vesti na viber

По преземени мерки и активности сопрено е патничко возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале двете осомничени лица, тие се приведени во полициска станица, а кај нив е пронајден одземениот предмет.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Повторно искршен бугарскиот клуб во Охрид

Владата иницира постапка за одземање на државјанството на Александр Онишченко

Спасовски: Досега издадени 18.223 патни исправи за наши граѓани во странство, само во Виена 884