Утрински Весник
Македонија

Приведени крадци во Тетово

1707216064 1.webp.webp
300x250 (7)

На 01.04.2024 во 02.00 часот на ул.„Благоја Тоска” во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода двајца малолетници.

Тие биле затекнати при обид да извршат „тешка кражба” на мотоцикл „априлија” со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Г.Ц.(44) од Тетово. Двајцата се задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветен поднесок.

300x250 (7)

Ss1

Можете да прочитате

Ванковска: Санкциите кон Русија најскапо ги платија ресенчани

Тешко повреден малолетен мотоциклист во сообраќајка во Скопје

(Фото/Видео) Снег во Маврово и Лазарополе