Утрински Весник
Македонија

Приведени две лица во велешко, полицијата одзела оружје и муниција

Приведени две лица во велешко, полицијата одзела оружје и муниција

Вчера во 07.00 часот во с.Бузалково, велешко, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода М.С.(50) од с.Бузалково.

dobivaj vesti na viber

При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Велес, биле пронајдени и одземени револвер, 51 патрони за ловечка пушка, гасен пиштол и рамка за гасен пиштол.

Лицето било приведено во полициска станица и за настанот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 05.09.2023 во 07.10 часот во с.Бузалково, велешко, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Ј.Ј.(23) од с.Бузалково. При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Велес, била пронајдена рамка за автоматска пушка. Лицето било приведено во полициска станица и за настанот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Груби – Викерс: Наши приоритети се железничката пруга Скопје – Драч, Клиничкиот центар и целосна дигитализација

Постои опасност некои кругови во Бугарија да се обидат за ги злоупотребат бугарските пасоши, вели министерот Османи

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања