Утрински Весник
Македонија

Приведени две лица од Скопје, биле фатени на дело како го товараат украденото

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопствениците

Денеска во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје од слобода биле лишени Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило “поло” со гостиварски регистарски ознаки го товараат украденото.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

Истрага за пет лица, кои сексуално злоупотребувале малолетничка

СДСМ: Мицкоски во депресија, му се клати фотелјата во Белиот дворец

ВМРО-ДПМНЕ: Рубља патриотите на Апасиев во град Скопје ги гласаа бизнисите на ДУИ-СДС и Арсовска