Утрински Весник
Македонија

Приведени двајца крадци во Струмица, кај нив пронајдени предмети што потекнуваат од кривични дела

Тешка несреќа кај Драчево: Излета автомобил со четири млади девојки, однесени сите во болница

Вчера, во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С. Р. (21) од Радовиш и Т. Ј. (18) од Штип. Кај нив биле пронајдени предмети што потекнуваат од кривични дела тешка кражба и кражба извршени во септември од лица од Струмичко, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Можете да прочитате

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија