Утрински Весник
Македонија

Приведен жител на Здуње, осуден на затворска казна од една и пол година

Тетовци изнудиле 18.630 евра од сограѓанин за да не објават компромитирачки материјал

Утрово, околу 3.20 часот, на улицата Борче Јовановски во Гостивар, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, го привеле 35-годишниот Ѓ. М. од гостиварско Здуње.

dobivaj vesti na viber

За него била издадена судска наредба, со која се барал како осудено лице на затворска казна од една година и шест месеци.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ за издржување на казната.

Можете да прочитате

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Времето денеска сончево со слаб ветер

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието