Утрински Весник
Македонија

Приведен разбојник во Кавадарци, следува пријава

Приведено лице од Албанија, кај него биле пронајдени фалсификувани лични документи

Вчера попладнето во 17.40 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода П.К.(25) од Кавадарци.

dobivaj vesti na viber

Тој се сомничи дека околу 15.00 часот во с.Возарци физички го нападнал Д.Д.(47) во неговиот дом и му одзел пари и лични предмети. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Можете да прочитате

Петровска до командантот на Националната гарда на Вермонт: Македонија е ваш сојузник на кој можете да се потпрете

Петровска за пописот во Албанија: Македонците имаат апсолутно право да се попишат онака како што се чувствуваат, како Македонци

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово