Утрински Весник
Македонија

Приведен охриѓанец кој ја нападнал својата мајка и полициски службеници

Тетовци изнудиле 18.630 евра од сограѓанин за да не објават компромитирачки материјал

27-годишен охриѓанец е приведен откако бил агресивен кон својата мајка и кон полициски службеници.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од СВР Охрид, вчера година во 18.30 часот, од полициски службеници лишен е од слобода Н.Џ.(27) од Охрид.

Тој претходно во семејниот дом, бил агресивен кон неговата мајка, а потоа и кон полициските службеници кои преземале службени дејствија.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Димитров: Добро е што ниту НД ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера да го урнат мостот што со толку напор го изградивме

Едукативен настан за подигнување на свесноста за лицата со дијабет – земјава сѐ уште без развиен концепт за менаџирање со дијабетес

66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева