Утрински Весник
Македонија

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

На 26.01.2023 во 16.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.С.(33) од Куманово.

dobivaj vesti na viber

Тој се сомничи дека ноќта помеѓу 25 и 26.01.2023 со уште едно лице од магацин на правен субјект на булеварот „Октомвриска револуција” во Куманово одзеле повеќе предмети со вкупна вредност од околу 20.000 евра.

Предметите биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Лицето било задржано во полициската станица и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Состојбата на патиштата редовна, но внимателно возете поради работи на пат

Македонските патарини лани собрале над 53 милиони евра

Времето денес сончево и топло