Утрински Весник
Македонија

Приведен крадец во Куманово

Приведено лице од Гостиварско за издржување затворска казна

Полицијата го приведе Б.А.(31) од Куманово.

dobivaj vesti na viber

Тој се сомничи дека од приватен имот во село Костурник, кумановско, одзел повеќе предмети.

Б.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, велат од МВР.

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Завршија строгите протоколи: полицијата дозволи пристап за сите до гробот на Гоце Делчев

Претседателот Пендаровски положи цвеќе по повод 151 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата „Деве Баир“