Утрински Весник
Магазин

Претставникот на Холандија се огласи првпат откако беше исфрлен од Евровизија

O 1924380 1024.jpg

Јост Клајн, холандскиот претставник на Евровизија, првпат проговори откако беше исфрлен од Евросонг. Тој на социјалните мрежи објави симболична порака.

Имено, тој објави дел од песната „Кој ги пушти кучињата надвор“ (Who Let the Dogs Out?“) со видео од кучиња како танцуваат. Ова може да се протолкува како еден вид порака до ЕБУ која донесе одлука да го исфрли.

На социјалните мрежи првично беше објавено дека Јост бил исфрлен поради удирање на член на израелската делегација. Тој претходно на прес-конференција ја покри главата со знаме додека говореше претставничката на Израел, Еден Голан.

Можете да прочитате

Две минути тишина повеќе го опушта телото отколку слушањето музика

Еве зошто не треба да чувате зачини во стаклени садови

Совет од нутриционистите: Ова лето јадете повеќе дињи