Утрински Весник
Македонија

Претрес во Свети Николе, пронајдена дрога

Polici A.jpg

На 04.07.2024 во 16.45 часот во Свети Николе, полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода Н.Ј.(42) од Свети Николе.
При претрес во неговиот дом, извршен по претходно добиена судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и други предмети поврзани со кривичното дело. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Еве со колку воздухоплови се гасат пожарите низ Македонија

Средба Коцевски – Јан Коп

Попладнево земјотрес во Скопје – 24info.mk