Утрински Весник
Македонија

Претрес во Скопје, пронајден кокаин, приведени лица од Грчец и од Гевгелија

Скопјанец осомничен за илегална трговија со кокаин

Денеска во Скопје, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи во координација со полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода А.О.(23) од с.Грчец, скопско и В.К. од Гевгелија.

dobivaj vesti na viber

При претрес во домот во кој престојувале во Скопје, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени околу 150 грама кокаин и дигитална вага.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава по брза постапка.

Можете да прочитате

Полициските униформи станаа тријазични

ДУИ се сретнаа да разговараат, Огнените ќе почекаат нивните теми да стасаат на ред

Кичево прослави 10 години „албанско владеење“, власта се уште молчи