Утрински Весник
Македонија

Претпладне умерено облачно, преку денот сончево со мала облачност и со слаб ветер од северен правец

Прeтпладне претежно облачно, а попладне облачноста ќе се намалува

Времето денеска, претпладне ќе има умерена облачност во западните делови. Преку денот ќе преовладува сончево со мала облачност и со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степена.

dobivaj vesti na viber

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 23 степени.

Утре и во сабота ќе преовладува претежно сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Од недела следува период на нестабилно време, во попладневните часови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можете да прочитате

Приведен криумчар на мигранти кај Неготино

(Видео) Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица, предупредува Трипуновски

(Видео) Каевски: Пред Мицкоски е одлуката, да ја поддржи европската иднина или да го следи патот на Груевски