Утрински Весник
Македонија

Пресврт во случајот со пожарот во Хром: мажот кој беше извлечен мртов, претходно бил избоден

Плинска боца експлодира во стан на старец, се запали и соседниот стан

Триесет и петгодишниот маж од скопската населба Хром чиешто тело беше извлечено вчера за време на пожарот во станот, претходно бил избоден, со што се отвора сомнеж дека пожарот бил со цел да се прикрие убиство.

dobivaj vesti na viber

На неговото тело, како што информираа од полицијата, утврдени се траги од насилство и извршена е обдукција по наредба на јавен обвинител, при што е утврдено дека станува збор за насилна смрт како последица на убоди од остар предмет.

Противпожарната бригата вчера околу 9.47 часот пристигна на улицата Исаија Маџовски во Скопје по пријава за пожар. Пожарот беше изгаснат, а во опожарениот стан беше пронајден е починат И.Ј. (35) од Скопје, за кого се претпоставуваше дека загинал во пожарот.

СВР Скопје во координација со ОЈО Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Писонеро: ЕУ ќе соработува со Владата на Мицкоски за напредок во реформите, но таа мора да ги спроведе и обврските  

МЕТЕОАЛАРМ” СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Од утре (среда) па се до (петок) уште посилно невреме очекуваме во Македонија

Курти со честитка до Мицкоски: Не сме само соседи, туку и сојузници и блиски партнери