Утрински Весник
Македонија

Прегазена жена од 83-годишен возач во Куманово – пренесена е во болница

Soobrakajka 1.jpg

Осумдесет и тригодишен возач од кумановското село Табановце прегазил пешак во Куманово.

„Вчера во 19.05 часот во СВР Куманово било пријавено дека на бул.„Трета македонска ударна бригада“ во Куманово, патничко возило „рено клио“ со кумановски регистарски ознаки управувано од К.Б.(83) од село Табановце, кумановско, удрило во пешакот А.Л.(56) од с.Ново Село, кумановско. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Л., констатирани во Општата болница Куманово“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Можете да прочитате

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со Денис Беќировиќ, претседавач на Претседателството на БиХ

​Ваучери за спортски камп за најдобрите одбојкарки и ракометарки од училиштата во Кисела Вода