Утрински Весник
Македонија

Прегазен пешак во Скопје, во него удрило патничко возило

Санкционирани 14 пијани возачи во Битола

Во СВР Скопје, вчера, во 9 часот, било пријавено дека на крстосницата од улицата Франклин Рузвелт со сервисна улица, патничко возило „југо корал 45“, управувано од М. Р. (75) од Скопје, удрило во пешакот Р. М. (93) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата тешки телесни повреди добил пешакот, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран