Утрински Весник
Македонија

Прегазен 88-годишен пешак во Дебар

Прегазен 88-годишен пешак во Дебар

Вчера во Полициската станица Дебар било пријавено дека на улицата 100 во Дебар, патничко возило „пежо“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од Љ.Р.(40), удрило во пешакот А.Б.(88), двајцата од Дебар.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Дебар.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран