Утрински Весник
Спорт

Винисиус се враќа

Винисиус се враќа

Винисиус Жуниор, еден од најдобрите играчи на Реал Мадрид ќе биде подготвен за натпреварот од 7. коло на Примера. Реал, во среда, ќе го пречека Лас Палмас.

dobivaj vesti na viber

Бразилецот отсуствуваше од крајот на август, кога на натпреварот против Селта Виго заработи повреда на мускулот.

Не беше во тимот за градското дерби против Атлетико, во кое „јорганџиите“ му го нанесоа првиот пораз на Реал во овогодинешното првенство.

Реал моментално се наоѓа на третото место во Примера со 15 поени, еден помалку од Џирона и Барселона.

Foto/ EPA

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања