Утрински Весник
Свет

„Послушајте ме или ќе фрлам граната“, руски педофил од бојното поле пред училиште

„Послушајте ме или ќе фрлам граната“, руски педофил од бојното поле пред училиште

Веќе со месеци во Русија пристигнуваат вести за бројни убиства и силувања од поранешни затвореници кои се бореле на страната на Вагнер во Украина, пишуваат регионалните медиуми.

dobivaj vesti na viber

Последниот случај, според извештаите, доаѓа од градот Новосибирск. Педофилот кој во руските медиуми бил именуван само како Сергеј, директно од бојното поле отишол во училиште каде силувал две девојчиња. Едното имало десет години, а другото 12 години. Пред нападот тој извикувал.

„Послушајте ме, или ќе фрлам граната“.

Тој според написите ги киднапирал девојчињата, ги однел во блиската гаража и таму сексуално ги нападнал. Девојките веднаш им кажале на родителите што се случило, а тие случајот го пријавиле во полиција.

Сергеј веднаш бил уапсен и го признал делото. Судот, како што пренесуваат медиумите во регионот, му одредил двомесечен притвор, а доколку биде осуден му се заканува затворска казна од 15 до 20 години.

Можете да прочитате

Тинејџер од Вирџинија ги убил мајка си и сестра си, осуден е на доживотен затвор

Серија експлозии во Киев, две деца загинаа: Путин го нападна главниот град на Украина четири пати оваа недела, но никогаш толку брутално како ноќеска

Американски булдог го нападнал сопственикот на игралиште во Англија: реагирала и полицијата