Утрински Весник
Македонија

Поради штрајкот на грчките цариници, товарниот сообраќај на Богородица, Дојран и Меџитлија ќе биде во целосен прекин

Gp Bogorodica.jpg
300x250 (7)

Царинската управа (ЦУ) информира дека почувајќи од вечерва на полноќ, во 00:00 часот, до 23:59 часот во среда, поради најавениот дводневен штрајк на царинските служби во Грција, на граничните премини Богородица – Евзони, Дојран – Дојрани и Меџитлија – Ники товарниот сообраќај ќе биде во целосен прекин, освен за расипливи стоки.

Патничкиот сообраќај ќе биде дозволен периодично (не е познат точен распоред), но се советуваат патниците да избегнуваат движење преку овие гранични премини во овој период.

300x250 (7)

Ss1

Можете да прочитате

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија

Ванковска: Санкциите кон Русија најскапо ги платија ресенчани