Утрински Весник
Македонија

Полицијата трага по малолетник од Петровец – по семејна расправија се оддалечил од домот

Policija 3.jpg

Во Полициското одделение Петровец Б.Ц.М.(34) од с.Петровец-скопско денес пријавила дека по претходна семејна расправија, од домот се оддалечил нејзиниот малолетен син Г.Ц.(12).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР.

Можете да прочитате

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава