Утрински Весник
Македонија

Полицијата со детали за превртената цистерна кај Миравци

Полицијата со детали за превртената цистерна кај Миравци

На 10.03.2023 во 19,30 часот на автопат А1 клучка Миравци, делница Миравци – Демир Капија товарно моторно возило „волво“ со грчки национални ознаки, управувано од А.К.(38) од Р.Грција удрило во заштитната ограда и се превртело.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со повреди се здобил возачот А.К. кои му биле констатирани од лекар во Јавна здравствена установа во Гевгелија. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР-Гевгелија.

Можете да прочитате

Од „Ќе видиш што ќе ти се случи“ до сечење гуми од автомобил – градоначалникот на Штип за заканите: Мислев ќе помине

Градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај стана почесен граѓанин на Гостивар

Граѓаните критикуваат, Касами се дообјаснува: Во објавата стои многу јасно тоа што сакавме да го кажеме