Утрински Весник
Македонија

Ноќеска по полноќ мртов човек бил донесен во болницата „8-ми Септември“

Прегазен малолетен пешак во Кавадарци

Вчера околу 01,26 година во СВР Скопје е пријавено дека во Градската општа Болница „8-ми Септември“ била донесена А.И.(35) од Скопје без знаци за живот, по што од лекар констатирана е смрт без траги на насилство.

dobivaj vesti na viber

„За настанот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатото лице е предадено на обдукција“, велат од МВР.

Можете да прочитате

Полициските униформи станаа тријазични

ДУИ се сретнаа да разговараат, Огнените ќе почекаат нивните теми да стасаат на ред

Кичево прослави 10 години „албанско владеење“, власта се уште молчи