Утрински Весник
Спорт

Покрај крвавиот нос, Роналдо ќе биде подготвен за Шпанија

Покрај крвавиот нос, Роналдо ќе биде подготвен за Шпанија

Кристијано Роналдо преку Инстаграм им прати порака на португалските фанови дека ќе биде подготвен за ибериското дерби против Шпанија и покрај тоа што доби повреда при вчерашната 4:0 победа над Чешка.

dobivaj vesti na viber

Петкратниот освојувач на „Златната топка“ остана со крвав нос при судирот со чешкиот голман Томаш Вацлик на 13 минути пред крајот на натпреварот. Ова не му пречеше потоа да му асистира на соиграчот од Манчестер јунајтед, Диого Далот за неговиот втор гол.

„Одличен меч, важна тимска победа! Остануваме фокусирани на нашата цел. Благодарност до португалската публика за фантастичната поддршка“, напиша Роналдо на Инстаграм, најавувајќи дека ќе биде подготвен за мечот со Шпанија во вторник.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Можете да прочитате

Европскиот парламент со резолуција: ФИФА е корумпирана, а Катар не требаше да биде домаќин

Стативата ги спаси Корејците од пораз против Уругвај

Роналдо не смее да влезе на стадионот во Доха – Мечот Бразил-Србија ќе го гледа во хотелската соба