Утрински Весник
Спорт

Погба ќе биде подготвен за Катар

Погба ќе биде подготвен за Катар

Фудбалерот на Јувентус и француската репрезентативец Пол Погба ќе бидат подготвени за претстојното Светско првенство во Катар, пренесуваат италијанските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Погба се рехабилитира од повредата на коленото, а според „Тутоспорт“, фудбалерот на Јувентус би требало да се врати на теренот кон средината на октомври.

Постои можност тој да игра за Јувентус на натпреварот од Лигата на шампионите против Бенфика кој е закажан за 25. октомври.

Пол Погба се повреди во јули, на тренингот на торинскиот клуб на подготовките во Америка, поради што оваа сезона нема одиграно ниту еден натпревар за Јувентус.

Можете да прочитате

Тадиќ: Бразил заслужено победи, а Камерун и Швајцарија не се на тоа ниво

СП 2022: Почнува второто коло

Тите ги смирува Бразилците: Нејмар ќе игра, можете да бидете сигурни во тоа