Утрински Весник
Свет

Почина 30-годишен актер – 24info.mk

Majk Heslin Foto Printskrin Instagram 1024x661 1.jpg

Актерот Мајк Хеслин почина на 30-годишна возраст, а причина за смртта е срцев удар.

Тажната вест ја соопшти неговиот сопруг Скоти Динамо, а според извештаите, младиот актер починал на 2 јули 2024 година.

Како што пренесува Daily Mail, Мајк Хеслин се борел за живот во болница една недела, но ја изгубил битката.

Можете да прочитате

Со драматична музика и солзи во очите Трамп пречекан по обидот за атентат – се појави со завој на увото

Најмалку 17 загинати и 34 повредени во сообраќајна несреќа во Авганистан

Мечка нападна странски турист во провинцијата Трентино во Италија