Утрински Весник
Магазин

По петгодишна пауза, Бијонсе настапи во Дубаи за 24 милиони долари

Објавени номинациите за „Греми“, Бијонсе доминира

Познатата пејачка Бијонсе по петгодишна пауза настапи во Дубаи за цели 24 милиони долари.

dobivaj vesti na viber

Концертот траеше еден час и се одржа во новиот хотел „Atlantis The Royal“.

На сцената се појави и ќерката на пејачката Блу Ајви, а во публиката беа и нејзиниот сопруг Џеј Зи, како и нејзините родители Тина и Метју Ноулс, објавија американските медиуми.

Настапот го започна со песната „At Last“ на легендарната Ета Џејмс, а потоа следуваа нејзините хитови „Beautiful Liar“, „Halo“, „Crazy in Love“ и други.

Можете да прочитате

Ќерката на Мадона доби црвен картон за модна ревија дека доцнела

(Видео) Корисници на интернет ја пронајдоа сопругата на Сонг Јонг-ки во стара реклама со Џорџ Клуни

Пред да стане актер, Брус Вилис работел во нуклерана централа