Утрински Весник
Спорт

Франк Кеси останува во Барселона

Франк Кеси останува во Барселона

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Франк Кеси, нема намера да го напушти клубот во јануари. 26-годишниот интернационалец од Брегот на Слоновата Коска дојде од Милан на слободен трансфер минатото лето, но сѐ уште нема позиција на стартер во тимот на Чави Ернандез.

dobivaj vesti na viber

Во последните денови многу се зборува дека тој може да биде продаден во зимскиот преоден рок, но фудбалерот нема намера да го напушти „Камп Ноу“, пренесува каталонски „Спорт“.

Кеси досега има 18 настапи за Барса, но само два натпревари во Ла Лига. Сепак, тој е мотивиран да се докаже во каталонскиот тим. Покрај тоа, неговото семејство исто така се чувствува добро во Барселона и ова е уште една причина зошто тој не сака да замине.

Се чини дека играчот од средниот ред ќе остане на „Камп Ноу“ барем до лето и покрај интересот за него од Тотенхем, Челси и од Интер.

Можете да прочитате

Шефот на Ла лига: Мбапе и Халанд може да дојдат во Реал, но не и во Барса

Ред бул го покажаа новиот „ѕвер“ и потврдија партнерство со Форд од 2026

Италијанско трио тргнува по потписот на Илкај Гундоган