Утрински Весник
Магазин

По фијаското со новиот албум, Џенифер Лопез останува и без обожаватели

Jennifer Lopez Za Gala Veceru Odabrala Providnu Haljinu Te Naglasila Dekolte Lopez1 6548925e17cda.png

Познатата ѕвезда Џенифер Лопез доживеа фијаско со нејзиниот нов албум, кој помина неочекувано лошо, а потоа нејзините обожаватели почнаа да и вртат грб и да коментираат дека ова е „наплата за секое лошо однесување“.

На 16 февруари, познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез го објави својот нов албум наречен „This is Me…Now“, кој е инспириран од љубовта со Бен Афлек. Овој албум, кој исто така го придружува филм, е целосно продолжение на албумот „Ова сум јас… Тогаш“. Иако пејачката очекуваше дека овој албум ќе наиде на големи обожаватели, реалноста беше поинаква.

Иако ова беше нејзиниот прв албум кој излезе по 10 години, продаден е само во 14 илјади примероци, а на Билборд листата го зазеде само 38. место.

По објавувањето на албумот, пејачката најави турнеја под истото име, но ниту таа не помина ништо подобро. Имено, целта на турнејата била да го промовира новиот албум, но поради слабата продажба на билетите таа целосно го променила концептот на турнејата. Наместо да се фокусира на нови песни, таа на турнејата ќе ги пее своите стари хитови. Поради слабата продажба, таа беше принудена да откаже некои концерти, што дополнително го потврди нејзиниот пад.

Поради овој „пад“, Џенифер многумина ја исмејуваа, а некои дури коментираа дека ваквите коментари се своевидна „карма“ за нејзините „злобни“ постапки.

На пример, многумина, коментирајќи ги лошите резултати на деловен план, се осврнаа на нејзиното однесување на Мет Гала. На престижен настан, одржан претходната недела, додека се качуваше по скалите, новинарка ја праша „што носи“, а таа неволно и го кажа името на брендот без воопшто да ја погледне во очи.

Реакцијата ги налути корисниците на социјалните мрежи ширум светот и предизвика бројни негативни коментари.

„Конечно испливаа нејзините вистински бои“, „Конечно се исплатеа годините и годините на лошо однесување“, „Верувам во сите негативни коментари за неа“, продолжија коментарите.

Да потсетиме, само неколку недели претходно беше мета на негативни критики и поради однесувањето кон нејзиниот асистент, во чија рака Лопез плукна гума за џвакање за време на снимање.

Можете да прочитате

„Фуриоза“ заработи само 32 милиони долари во првиот викенд

Две минути тишина повеќе го опушта телото отколку слушањето музика

Еве зошто не треба да чувате зачини во стаклени садови