Утрински Весник
Македонија

Петровска до Ковачки: Ти кажаа ли од партија кој ќе биде министер за одбрана?

382842355 1065265221462956 7510283279814555690 N.jpg

Откако пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ ја прозва министерката за одбрана Славјанка Петровска за наводни договори за одредени промени на систематизација во секторот одбрана 24инфо.мк побара став од Петровска.

,,Уште го држи еуфоријата од славењето, и не разбрал убаво што доушниците му шепнале и се разбира повторно лаже. Еве неколку прашања да одговори тој, кога ќе може:

Зошто го избришавте името Македонија од статутот на ДПМНЕ

Дали меѓу актите што ќе ги поништувате во Министерствотовза одбрана ќе биде и решението со кое незаконски си унапреден..

Кој ќе биде министер за одбрана во владата на ДПМНЕ, ти кажаа или ти скрија исто како за милјардата?” вели Петровска за 24инфо.мк.

Можете да прочитате

Затвореник истепал полицаец во затворот Идризово

Утрински Весник

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Сиљановска Давкова oд Матарела побарала гаранции за евроинтеграциите