Утрински Весник
Македонија

Двојно убиство попладнево во скопско Стајковци

Police Car Of Macedonia 07.jpg

Двојно убиство попладнево во скопско Стајковци. 

Неофицијално повозрасен маж ги убил братот и снаата, по што самиот се избодел. Во моментов е хоспитализиран во болницата „Свети Наум Охридски“, неофицијално потврдуваат од СВР Скопје. 

Се очекуваат официјални информации од МВР. 

Можете да прочитате

Затвореник истепал полицаец во затворот Идризово

Утрински Весник

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Сиљановска Давкова oд Матарела побарала гаранции за евроинтеграциите