Утрински Весник
Македонија

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Кичево – Осломеј

Soobra A Ka.webp.webp

На 17.05.2024 во 22.55 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на регионалниот пат Кичево – Осломеј се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат” со кичевски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(18), патничко возило „фолксваген пасат” со кичевски регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(33) и патничко возило „ауди” со кичевски регистарски ознаки управувано од В.Х.(59), сите од Кичево. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка од патничкото возило „фиат”, а со телесни повреди се здобиле возачот и уште еден малолетен сопатник, возачот на патничкото возило „пасат” и неговиот сопатник Ќ.Р.(30) од с.Туин,кичевско, констатирани во Медицинскиот центар Кичево. Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Кичево.

Можете да прочитате

Сиљановска-Давкова:Ја поддржуваме Украина и на најсилен можен начин ја осудуваме Русија

Сиљановска Давкова: Војната во Украина не е украински, туку европски и светски проблем

Мијалков се огласи на Фејсбук