Утрински Весник
Македонија

Пензионерка најдена почината во домот во Тетово, живеела сама

Прегазен малолетен пешак во Кавадарци

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината во својот дом во Тетово, каде што живеела сама.

dobivaj vesti na viber

„Вчера (14 март), во 18 часот, во СВР Тетово пријавено дека во нејзиниот стан на улицата 188 во Тетово, во кој живеела сама, била пронајдена почината 72-годишната тетовка Ќ. А.“, соопшти МВР.

Лекари од тетовската итна помош констатирале смрт без траги на насилство, а јавен обвинител и екипа од СВР Тетово извршиле увид по што телото на Ќ. А. му било предадено на семејството.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси