Утрински Весник
Македонија

Врсничко насилство во Тетово, девојче нападнато од соученичка на училиште

Врсничко насилство во Тетово, девојче нападнато од соученичка на училиште

Малолетно девојче било нападнато од соученичка во средно училиште  во Тетово.

dobivaj vesti na viber

„Вчера (14 март), во 22 часот, М. М. (57) од тетовско Чифлик, во СВР Тетово пријавил дека околу 18.45 часот на улицата Видое Смилевски-Бато во Тетово неговата малолетна ќерка физички била нападната од друга малолетничка, ученичка во тетовско средно училиште“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Можете да прочитате

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години

(Видео) Четири вреќи со марихуана вредни околу 100.000 евра запленети од полицијата, дилерите при бегство оштетиле полициско возило

Интервју со професор Горан Ајдински: УКИМ заслужува многу повеќе