Утрински Весник
Магазин

Пеачката Мараја Кери критикувана: „Така е девојче, дај ни едно големо ништо“

Пеачката Мараја Кери критикувана: „Така е девојче, дај ни едно големо ништо“

Поп-пејачката Мараја Кери доби многу критики на социјалните мрежи по нејзиниот настап на американската парада за Денот на благодарноста.

dobivaj vesti na viber

Мараја настапи на Менхетен и се појави во розов фустан со чадор и го отпеа својот божиќен хит. Корисниците на социјалните мрежи ја нападнаа затоа што пее на плејбек.

Обожавателите напишаа на социјалните мрежи дека Кери покажала огромна енергија додека стоела „како даска“ за време на настапот, а потоа ја критикувале дека ја отворala устата несинхронизирано со репродукцијата.

„Ќе помислите дека ќе ја усоврши синхронизацијата на усните со оваа песна откако го направи тоа илјада пати. Ова е страшно“, напишал еден од фановите.

“Пеењето е толку комично! Го сакам нејзиниот недостаток на енергија! Така е, девојче, дај ни едно големо ништо!”, се само дел од коментарите кои го преплавија Твитер.

Можете да прочитате

Mлекото за тело е најдобриот начин за хидратација на кожата

Сите синооки во светот имаат еден заеднички предок

Потврдено е: Јогуртот може да го намали ризикот од дијабетес тип 2