Утрински Весник
Спорт

Пандев на селекторот Милевски му порача да молчи

Пандев на селекторот Милевски му порача да молчи

Горан Пандев, легендата на македонскиот фудбал, се огласи на социјалните мрежи по синоќешниот натпревар Македонија-Бугарија (0:1). Македонија, со пораз го заврши овој циклус во Лигата на нации. На крајот го освои третото место во Групата 4, во Ц-дивизијата, зад Грузија и Бугарија.

dobivaj vesti na viber

По мечот, селекторот Благоја Милевски, изјави дека „Македонија е на вистинскиот пат без разлика на сите проблеми, многуте откажувања и натпреварувачката форма“.

На овоаа оптимистична изјава на селекторот, Пандев со емотикони му порача да „молчи“.

Пандев е македонски рекордер, одигра 122 натпревари, постигна 38 голови.

Можете да прочитате

Добри вести за Далас, Лука Дончиќ нема сериозна повреда

Ѓоковиќ закажа финална пресметка со Циципас на Австралија опен

Милан има само 2,8 милиони евра за трансфери