Утрински Весник
Балкан

Падна снег и на Копаоник

F 1.jpg

На Копаоник се измерени три сантиметри снег, соопштија вечерва за агенцијата Бета во локалната метеоролошка станица. Врне снег со слаб интензитет и со повремени прекини. Температурата е минус три Целзиусови степени, а во моментов дува северен ветер со брзина и до три метри во секунда.

Можете да прочитате

(Видео) Од невреме во Хрватска гром запали куќа, автомобили заглавени во вода

(Видео) Протести во Тирана со експлозии пред влезот на Градското собрание

Германскиот емисар за Западен Балкан, Сарацин во Приштина на средба со Османи