Утрински Весник
Спорт

Ова се уапсените играчи на Реал Мадрид

Ова се уапсените играчи на Реал Мадрид

Голем скандал ја тресе Шпанија и нејзиниот фудбал, откако играчи на Реал Мадрид беа уапсени поради споделување на сексуално видео.

dobivaj vesti na viber

Првично беше објавено дека се тројца, но се покажа дека се четворица, а нивниот идентитет медиумите успеаја да го откријат.

Тоа се Раул Асенсио (20), Алекс Алеман (18), Андреас Кампос (21) и Борха Алонсо (19).

Тие се дел од Б и Ц тимот на Реал. Тие се зад решетки, а полицијата ја продолжува истрагата.

Да потсетиме, уапсените снимија, а потоа споделија видео од малолетно девојче, а нејзината мајка поднесе обвинение против нив.

Уапсени тројца играчи на Реал Мадрид

 

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања