Утрински Весник
Македонија

Отворен ден на УКЛО – 24info.mk

20240509165326 Big 730x400 13.webp.webp

На Факултетот за туризам и угостителство денеска во Охрид ќе се одржи третиот Отворен ден на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ УКЛО.

Како што соопштија од ФТУ, предвидени се панел дискусии на академската заедница од УКЛО и бизнис секторот, на најуспешните студенти од УКЛО, како и презентации на компании и факултети од УКЛО.

Можете да прочитате

Реакција на Лога на соопштението на ВМРО ДПМНЕ за претседателката на Уставен суд, Кацарска

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“

„Мал Битолски Монмартр“ повторно во  Бигорски