Утрински Весник
Македонија

Остварен цензусот: Излезеноста на претседателските избори до 18.30 часот е над 46 проценти

Izbori1.webp.webp

Според веб страницата на Државната изборна комисија до 18.30 часот излезноста на претседателските избори е 46,31% од обработени 91,38% гласачки ливчиња. Со тоа е исполнет потребниот цензус за избор на претедател на државата.

До 18.30 часот излезноста на парламентарните избори била 53,32%.

Можете да прочитате

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“

„Мал Битолски Монмартр“ повторно во  Бигорски 

15-годишно девојче исчезна од установа за згрижување деца