Утрински Весник
Македонија

Оштетен споменикот на Гоце Делчев во Градски парк

Оштетен споменикот на Гоце Делчев во Градски парк

Оштетен споменикот на Гоце Делчев во Градски парк во Скопје соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

Имено, синоќа во 19.34 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Илинден“, во Градски парк, со боја бил оштетен споменикот на Гоце Делчев.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат надлежните.

Можете да прочитате

Кутиров: Започна примената на зелените царински декларации, царинењето завршува за еден час

Масовна акција за пошумување „Засади со љубов, за Кисела Вода”

Приведен криминалец баран со потерница, осуден на 9,5 години затвор