Утрински Весник
Македонија

Охриѓанка ставила марихуана и таблета во шише и преку брза пратка ги испратила на маж во психијатриска болница

Амстердам забранува пушење марихуана: Властите сакаат да го заштитат градот од „прекумерниот туризам“

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.У.(22) од Охрид.

dobivaj vesti na viber

Таа се сомничи за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Пријавената, како што соопштија од МВР ставила марихуана и таблета МДМА во шише и како пратка преку брза пошта му го испратила на С.Б.(21) од Охрид, кој бил на издржување судска мерка во судско одделение во ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар.

Можете да прочитате

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба